Airsoft nedir? dediniz ve öğrendiniz, ama nasıl başlayacaksınız? Airsoft PRO olarak size kısa bir kılavuz hazırladık.

ÖNEMLİ BİLGİ : Airsoft oynamak ve ürünleri satın alabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor!!!

Airsoftta Başlama KılavuzuŞimdi zaten bizim www.airsoftprotr.com sitesine geldiysen yolu baya yarılamış sın demektir. Bütün içerikleri okuyarak detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Video bilgi bankamız her geçen gün zenginleşmekte ve yeni bilgiler girildikçe sosyal ağda duyuruları yapılmaktadır. Airsoft hakkında güncel bilgileri takip etmek istiyorsanız sosyal ağlarda bizi takip ediniz.

Maddelere başlamadan önce önemli bi uyarıda bulunmak istiyorum;
DAHA İLK BAŞTAN SNIPER OYNAMA FANTEZİSİNE GİRMEYİN!!! AIRSOFT SNIPER OLMAK CİDDİ DENEYİM GEREKTİRMEKTEDİR.

  1. Airsoft Toplulukları ile iletişime geçin ve size müsait olan ilk oyun tarihini öğrenin. (Facebook hesabınız olması gerekiyor)
  2. Gözlük edinin
    • 3M iş güvenliği gözlüğü ilk başta işinizi görecektir.
  3. Alışveriş yapmadan önce kesinlikle Airsoft organizasyona gözlüğünüzle beraber izleyici olarak gidin ve diğer oyuncuların ekipmanlarını inceleyip nerelerden aldıkları hakkında bilgi edinin. Emin olun herkes size yardımcı olacaktır.
  4. İlk tercih edeceğiniz replika türü AEG olmalı ve satın alırken elinize en iyi oturan uygun fiyatlı ürünü tercih edin. Eğer alabiliyorsanız sıfır ürün satın alın.
  5. Kamuflaj tercihi için acele etmeyin. TSK ve Polis kamuflajları hariç alabileceğiniz en uygun kamuflaj yada tek renk Haki yada TAN rengi kargo pantolon ve üst alabilirsiniz.
  6. Alabileceğiniz en ucuz hücum yeleğini alın. İnternet sitelerinde ortama 50 dolar civarında bulabilirsiniz.
  7. Her türlü askeri bot işinizi görecektir.
  8. Replikanız için ilk başta red dot, dürbün vb. ürünleri almayınız.

Çok fazla detaylı bir liste bekliyordunuz ancak başlamak için okadar çok fazla detaya gerek yok. Yukardaki maddeleri tamamlayıp bir airsoft organizasyonuna ziyaret etmen yeterli olacaktır.

Ne yazık ki size şu ekipman en iyisidir diyemiyoruz. Airsoft hobisinde hangi ekipmanın size uygun olduğunu anlayabilmeniz için deneyim gerekmektedir. Bu deneyimlerinde en iyi organizasyonlara katıldıkça ve diğer oyunculara danış tıkça edinirsiniz. Sonrasında size hangi ekipmanın uygun olduğunu ancak siz kendiniz belirleyebilirsiniz. İlk başta harcamalarınızı minimumda tutun ve gereksiz para harcayıp bütçenizi kısıtlamayın. Çünkü eğer Airsoft hobisine başladığınızda satın aldığınız ekipmanlar sizi kesmeyecek ve dahada almak isteyeceksiniz. O yüzden harcamalarınızı mantıklı yapın.

Hangi ekipmanları alacağınıza dair daha detaylı bilgi için buraya tıklayın!!!

Okumaya üşeniyormusunuz? Alın size videosu…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here