Airsofta Yeni Başlayacaklar, Bu Bölümü kesin okuyun!

Herkes’in aklındaki büyük soru, Airsofta nereden ve nasıl başlayabilirim. Benim tavsiyem, ilk organizasyona misafir olarak gelip diğer oyuncuların hangi ekipmanlarını kullandığını görüp, danışıp ondan sonra alışverişe başlamanızdır. Şimdi direk “Ben kimseyi tanımıyorum, nasıl olacak bu” sorusu aklınıza takılmıyor değil. Bu konuyu dert etmeyin, her Airsoft oyuncusu kendisine sorulan soruları sonuna kadar cevaplayacağına eminim. Misafir olarakta gelseniz oyunlara gelirken iş güvenliği gözlüğü ile gelmeniz şarttır ve bu gözlükler bazı gereksinimleri karşılaması gerekmektedir. İŞ GÜVENLİĞİ GÖZLÜĞÜ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR.

Organizasyon düzenleyen topluluklar hakkında bilgi almak için lütfen sitemizin Topluluklar kısmını takip edebilirisiniz. Şuanda İstanbul ağırlıklı ama Türkiyede bulunan oyun gruplarını eklemeye devam ediyoruz.

İlk misafir izleyici olarak gelmenizi tavsiye etmemdeki sebep Airsofttun pahalı bir hobi olmasındandır. Şu anda ben Airsoft oynayacağım dediğinizde toplamanız gereken malzemelerin tutarı ortalama 3.500 – 4.500 TL arasında değişmektedir. Tabikide bu tutar sizin seçeğiniz ekipmanlar doğrultusunda değişiklikler gösterecektir ama ben kaba bir hesap yaptığımda hep bu tutarlar civarında olmaktadır. İsterseniz aşağıda kısa bir hesaplama yapalım.

Balistik Gözlük 125 TRY
AEG 1.500 TRY
Mid-Cap 120’lik x 5 250 TRY
Sight 200 TRY
Askı Kayışı 50 TRY
Pistol 350 TRY
Pistol Kılıf 100 TRY
Telsiz 275 TRY
Şapka 50 TRY
Poşu/Maske 50 TRY
Kamuflaj Set 300 TRY
Tactical Kemer 75 TRY
Magazin Dump(Boş Şarjör Kesesi) 50 TRY
Hücum Yeleği 300 TRY
Eldiven 75 TRY
Dizlik/Dirseklik 100 TRY
Bot 200 TRY
TOPLAM 4.050 TRY

ÖNEMLİ NOT: Burada belirtilen fiyatlar pahalı ve ucuz ürünler arasında ortalama alınarak belirtilmiştir. Alacağınız ürünlerin fiyatları daha pahalı yada daha ucuz olabilir. Lütfen hiç bir satıcıyı yukarıda belirtilen fiyatlara göre zorlamayın pazarlıkta kullanmayın. Aynı şekilde sevgili satıcılar fiyatlandırmanızı yaparken bu listeyi kendinizi emsal almayın. Hatta daha ucuz olsun insanların kesesi rahatlasın.

Gördüğünüz gibi liste kabarık ve hala bunun üstüne eklenebilecek o kadar çok şey varki, onları eklemedim bile. Bu listeyi 2. el ürünler toparlayarakta daha uygun bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Eğer ben oraya kadar gelmişim, gelmişken oynamak istiyorum derseniz, bu videoyu izleyip nasıl gelebileceğinizi görebilirsiniz.

Ayrıca Ben(Turgay DANSIK), Erdem Süslü ve Türker Nayan ile deneyimli oyuncuların kullandığı ekipmanlar hakkında videomuzuda aşağıda izleyebilirsiniz.

Yukarıdaki listede buluna ürünler hakkında detaylı bilgilendirmeler için okumaya devam edin.

Balistik Gözlük09se12361

En önemli ekipman, olmazsa olmazlardandır. Atış poligonlarında kullanılan gözlükleri tercih ediniz. Yukarıda belirtiğimiz iş güvenliği gözlükleri
oyunlarda kullanılmamasının daha iyi olacaktır. Tavsiye edebileceğim ve türkiyede rahatlıkla bulabileceğiniz markalar Revision ve Swiss Eye markalarıdır. Onun dışında ESS, MIL-TEC vb… gibi markalar vardır ancak diğer belirtiğim markalar gibi hızlı bir şekilde bulamazsınız. Ayrıca bu gözlüklerin en fazla 1 yıl gibi kullananızı tavsiye ederim. 1 yılı doldurduktan sonra değiştirilmelidir. Mesh metal gözlükleri kesinlikle önermiyoruz. Gözlükler hakkında kısa bir videomuzu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

hqdefault

AEG (Auto Electric Gun) Oyuncak

2. olmazsa olmazlardandır. ilk oyuncağınızı Türkiyedeki satıcılardan almanızı ve ekonomik model olmasını tavsiye ederim. Çünkü hangi tür AEG ile rahat edeceğinizi kendiniz dahi bunu kimse bilemez. O yüzden ilk alacağınız ürün ekonomik ve standart taaruz türü oyuncaklardan seçiniz. Hepinize özellikle burada da belirtiyorum, lütfen ilk oyununuzu sniper olarak başlamayı kendinize hedef yapmayın. Önereceğim Türkiyede rahatlıkla bulabileceğiniz markalar yedek parça bol olan G&G markasını, dayanıklılık, iyi parformans ve uzun ömürlü kullanım olarak ICS markasını ve en son olarak tasarımlarını çok beğendiğim AMOEBA markalarını öneririm. Ekonomik modellerdede CYMA markasını tavsiye ederim. Diğer markalarıda siz zamanla inceleyip ne olduğuna kendiniz karar verirsiniz. GBB’yi ilk oyunculara tavsiye etmiyorum, çünkü giriş maliyeti çok fazla. Bunun kararını siz daha sonra kendiniz verebilirsiniz. İlk oyuncular şimdilik siz bir müddet uzak durun 🙂

c-tac_m4_mid-capmagboxset

5 x Mid-Cap 90/120’lik Şarjör

Oyun kaliteniz artıracak önemli ekipmanlardan birisidir. High-cap şarjörler alcağınız AEG’nin içinden çıkacaktır ancak hem atış yaparken kurması hemde hareket ederken çıkartacağı ses bir süre sonra sizi çok rahatsız edecektir. Mid-cap ve Low-cap şarjörlerde bu gibi dertler yoktur. Şarjörünüzün içine bir kere BB’nizi yüklüyorsunuz ondan sonra atış serbest, tabikide kapasitesi High-Cap sarjörlere göre az olduğundan arada şarjör değiştirme durumu sizi Mil-sim ruhuna giriş yaptıracaktır. Hangi marka modelin uyacağı deneme yanılma yöntemi ile olacağından size marka öneremiyorum. Onun için almadan önce oyunlarda farklı markaları deneyip öyle satın alınız. 5’li paketler halinde satılanları alarak fiyat avantajı sağlıyabilirsiniz.

Sight (Nişangah)

Ben size her ne kadar almayın ilk başlarda gerek yok desemde kesin alacaksınız. Bari ilk alacağınız ürünün maliyetini 150 – 200 TL arasında tutun, sonrasında siz karar verirsiniz. Sightlar hakkında daha önceden yazdığımızı yazıyı okumak için lütfen linki tıklayınız.

single-point-tactical-sling
One-Point Sling
timthumb.php
Quick Release Sling (QRS)

Askı Kayışı

Oyun esnasında oyuncağınızı rahat taşımanızda faydalı olacak ürün. İlk başta soldaki “One-Point Sling” diye geçen ürünü tavsiye ederim, ama benim şahsi fikrimi sorarsanız size sağdaki warrior assult markasının Quick Release Sling (QRS) ürünün tavsiye ederim. Tek eksisi bu ürünü sırt panelli hücum yeleği kullanmanız gerekmektedir. Onun dışında çok ama çok rahat.

WE_1911_ 027_Met_G_As_Gun_Pst
WE-1911

Pistol

Oyun esnasında güvenli atışlar yapılması, AEG’nizi şarjörü bittiğinden değiştirerek vakit kaybetmektense hızlıca pistolünüzü çekip atış üstünlüğü sağlayabilirsiniz. Ayrıca bina içlerindede rahat hareket ederek üstünlük sağlamak için kullanılabilir. Pistolünüz GBB olmasını size tavsiye ediyorum, çok gerçekçi atışlarla kullanırken size gerçekçi hissiyle çok keyif verecektir. GBB türevindede rahat kullanımı içinde Green Gaz ile çalışan modelleri almanızda fayda var. CO2 tüple çalışanlar işinizi görecektir, ama kullanım olarak zamanla Green gas sistemin avantajlarını sizlerde göreceksiniz. AEP modellerini pek tavsiye etmiyorum. Türkiyede rahatlıkla bulabileceğiniz WE markasını sizelere öneririm.

Holster

Pistol Kılıf

Kılıf konusu tam bir muamma diyebilirim. Ben bacakta kullanmayı seviyorum, kimisi kemerde, bazıları ise hücum yeleğine takmayı tercih ediyor. Onun içinde bir kaç deneme yaparak size en rahat olanı bulabileceğinize inanıyorum. Ama bele takılanları size tavsiye edebilirim, Universal pistol kılıf olarak size en iyi önereceğim marka warrior assult Universal Pistol Holster‘dır. Bütün Pistollere uyum sağlıyor. Kullanımı çok rahat ve mole sisteme herhangibir aparat gerektirmeden takıldığı için kemer hücum yeleği ve bacak paneli gibi yerlerde denemeleri yaparak en rahat nerede kullanacağınızı karar verebilirsiniz.

20131127153011_air_tr446_el_telsiziTelsiz

Airsoft ancak takım halinde organize bir şekilde hareket edildiğinde verimli oynanabilecek bir oyundur. Bunuda size en iyi sağlayacak ürün telsizdir. Bu konuda çok rahatlıkla kullanabileceğiniz bir telsiz önereceğim. Ben 4 yıldır kullanıyorum çok şükür beni yarı yolda bırakmadı. Ürünü satın alırken özellikle 99 kanal olmasına özen gösteriniz. Ben bu telsizi Airsoft İstanbul’un tavisyesi ile Vizyon Telsiz‘den almıştım. Firma ile irtibata geçerek airsoft için aldığınızı ve ona göre kanal yüklemelerini söylerseniz size yardımcı olacaklardır. İçinden kulaklık seti çıkacaktır. Ama biraz Airsot için fazla dayanıklı olmadığından kırılabilir ve yeni kulaklık seti almak durmunda olabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda Telsizler hakkında detaylı paylaşımlarımız olacaktır.

Şapka

Kafanızı örecek birşey işte. Almasanızda olur. Kaskta alabilirsiniz, tamamiyle tercih sizin. Boonie Hat kullanabilirsiniz, bu konuda önceden paylaşmış olduğumuz konuyu inceleyebilirsiniz.

scarf
Poşu
Outdoor-Camouflage-Tactical-Balaclava-Masks-Military-Paintball-Airsoft-Hunting-Wargame-Breathing-Dustproof-Face-Full-Hood
Balaclava

Poşu/Maske

Yüzünüze ve boynunuza  gelecek boncukların direk olarak teninize çarpmasını engelleyecek, benim sahsi fikrim gerekli ürün. Kamuflaj renginize uygun yada soldaki fotoğrafta görebileceğiniz farklı renklerdeki poşular işinizi görecektir. Ancak tam koruma ve rahat kullanım olarak sağdaki resimdeki gibi Balaclava’ları öneririm. Tel ve yüzü tam kapatacak maskeler nisan almada size zorluk çıkartacağından tavsiye etmiyorum.

Kamuflaj Set

Başlangıç için Emerson Marka GEN2 ve GEN3 BDU setleri tavsiye ediyorum. Bu ürünü tavisiye etmemdeki birinci etken dizlikleri içinde oluyor. Özellikle GEN2 modelinde üst parçadaki dirsekliklerin olması çok büyük avantaj. GEN2’lerdeki tek sıkıntılı olay pantolonda esneyen yerlerin penyeden yapılması, bu aslında rahatlık katıyor ama çok çalılıklı alana girdiğinizde yırtılma riski olabiliyor. GEN3 modellerinde kumaş olduğunda daha rahatlıkla kullanabilirsiniz. GEN3 modellerde üst parçada dirseklik yerine kumaşla takviye edilmiş durumda. Bu ürün hakkında tanıtıcı videomuz bulunmaktadır, buraya tıklayarak izleyebilirsiniz. GEN2 ve GEN3 kamuflajalar 90 – 100 USD arasında fiyat farkı göstermektedir.

Emerson Gen3 Tactical T-shirt ATFG
GEN 3 ÜST / A-TACS FG renk
gen 3 pantalon
GEN 3 ALT / A-TACS FG renk
gen2
GEN3 ile GEN2 arasındaki fark
UT8XhCCXnFcXXagOFbXe
Standart Alt Üst

Standart alt/üst modelleri alabileceğiniz en ucuz kamuflajlardır. 40 – 70 dolar civarında bulabilme durumunuz olabiliyor. Ancak bu modelleri aldıktan sonra dizlik dirseklik alma durumunda olabilirsiniz. O yüzden ben GEN2 yada GEN3 kamuflaj almanızı tavsiye ederim. Hangi renk kamuflaj seçimi yapacağınıza dair önden paylaşmış olduğumuz yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

NEW-BlackHawk-CQB-Rescue-Riggers-Tactical-Rappelling-Belt-Military-Gun-Belt

Tactical Kemer

Kemerinize bağlayacağınız belli başlı ürünler olacaktır. Onunu için şağlam bir kemer kullanmanızda fayda var. Özellikle Pistol ve magazine dump takacaksanız bu kemerlerden kullanmanız geremektedir.

COMA22_008

Magazin Dump(Boş Şarjör Kesesi)

Mid-cap sarjör kullanacak oyucuların kesinlikle kullanması gereken ürün. Oyun esnasında şarjör değiştirirken boş şarjörü tekrar dolu olanın yerine takmak çok vakit alacağından bu tür kese kullanmak size çok vakit kazandıracaktır. Sadece şarjörlük değil aklınıza ne gelirse içine atabilirsiniz. Benim için çok önemli ekipman sizlerede tavsiye ederim.

Hücum Yeleği

IMG_3658-800x800
Tükiyede bulunabilecek en iyi vest
DCS-Plate-Carrier-DA-5.56-MC-web8
Warrior Assult
Unknown
Emerson 6094

Oyun esnasında size üstünlük sağlamanıza yarayacak ekipmandır. Özellikle mid-cap kullanıyorsanız kesinlikle iyi seçim yapmanız gerekmektedir. Hücum yeleği konusu tamamiyle başlıbaşına bir konu olduğundan burada sizin ilk oyunda almanız gereken modeli sizinle paylaşacağım. Bu ürünü Türkiyede rahatlıkla bulabilirsiniz, fiyat aralığı ise 200-350 TL arasında değişmektedir. Bu ürünü tavisiye etmemdeki sebeplerden ilki üstünde ilk başta işinizi görecek pouchlarla gelmektedir. İkincisi molle vest olması ve bu sayede ilerde eğer bu vesti kullanacam dediğinizde sadece pouchlar alarak bu ürünü kullanabilirsiniz. Üçüncüsü ise fiyat uygunluğu. Tek kusuru çok ağır kokabiliyor, biraz güneş altında havalandırmanızda fayda var. Ancak ben bunu internetten alacam ve almışken düzgün bir ürün alayım derseniz size emersonun 6094K modelini öneririm. Çok kaliteli ürün ve size yukarda belirtiğim vesten üstün bir vestir. Ama ben bir seferde en iyisini almak istiyorum derseniz size Warrior Assault Systems hücum yeleklerini öneririm. Hangi model olacağı konusunda tercih sizindir. İlerleyen zamanlarda paylaşımlarımız olacaktır.

-font-b-Mechanix-b-font-M-Pact-Tactical-Combat-Airsoft-Paintball-font-b-Glove-bEldiven

Oyun esnasında ormanlık alanda olduğumuzdan rahatlık açısından eldiven büyük bir önemi olmaktadır. Bu konuda gönül rahatlığı ile sizelere Mechanix eldivenleri önermekteyiz. Model seçimi ve renk seçimi size kalmış birşey. Hatta bir tane inceleme videomuz var, izlemek için lütfen buraya tıklayınız. İnternet üzerinden yapacağınız alışverişlerde hangi ölçüyü alabileceğinize dair bilgilendirme videomuzuda izlemek için lütfen buraya tıklayınız.

Dizlik/Dirseklik

Eğer kendinden dizlikli ve dirsekliği olmayan kamuflajınız varsa almanızda fayda var. Ben genelde kendinden dizlikli ürünler kullanıyorum ama eğer siz görünüş olarak farklılık istiyorsanız ekstradan kullanabilirsiniz. Sizin tercihiniz.

Bot

Ormanlık alanda olduğumuz için kesinlikle bot yada şartlara uygun yapılmış ürünler kullanmamız gerekiyor. Aksi taktirde oyun içersinde sıkıntı yaşabilirsiniz. Bot konusuda YDS tercih edebilirsiniz. Ben MAGNUM marka kullanıyorum memnunum daha bir sürü markalar var ama tercih size kalmış durum.

Bütün bu yazıları okuduysanız Airsoft hobisini yapmaya hazırsınız demektir. Zaman içersinde yazıda güncellemeler yapılacaktır.

Son güncelleme tarihi 17/02/2016

40 YORUMLAR

 1. Merhaba öneriler ve tavsiyeleriniz için öncelikle çok teşekkürler. Bugün ICS Markasının ICS S.I.R. With Crane Stock ( http://shop.evosports.com/ICS-SIR-With-Crane-Stock-Metal-Airsoft-Tufek,PR-537.html ) modeline baktım. Eğer bu oyuncağı başlangıç ve orta vadede yeterli görürseniz almayı düşünmekteyim. Ayrıca 1250 TL gibi bir fiyata bulduğumu belirtmek isterim. Benim için önemli olan silahın sağlamlığı ve atış yeteneğini uzun vadede yitirmemesi. Malum airsoft pahalı bir spor olduğundan alırken müteaddit defalar düşünmekteyim. Bu konudaki fikirleriniz ve olursa başka bir oyuncak önerilerinizi bekliyorum. Tekrar hazırladığınız yazı için teşekkür ederim.

  • ASG markası yeni başlayan oyuncular için iyi bir markadır, ancak belli bir deneyim kazandıktan sonra diğer markalara gözünüz kayacaktır elbet ancak ASG markasının en güzel ürünü Scorpio EVO modelini alırsanız ilk başta yazdığım geçersiz kalacaktır.

 2. Merhabalar,

  Hali hazırda yıllardır Arma 3 oynamaktayım. Milsim beni çok kendine çekiyor. İstanbul yaşıyorum ve artık airsoft’a bir yerden başlamak istiyorum. Sanal simülasyonlarda yaşadığım heyecanı gerçek hayatta da tatmak istiyorum. Kendime bir topluluk ve takım bulmam gerekiyor bunun için fakat hangileri hala aktif hangileri değil pek bulamadım, ayırt edemedim. Bana İstanbul merkezli bir topluluk önerebilir misiniz?

 3. Turgay Bey Merhaba,

  Öncelikle aydınlatıcı ve öğretici yazılarınız için teşekkür ederim.

  ICS G33 Compact 6mm ile Ics M4 6Mm Assault Rıfle arasında hangisi daha doğru tercih olur? Başlangıç ve orta düzeyde idare edebilecek 2 model olduğunu düşünüyorum. Aynı fiyat aralıklarında önerebileceğiniz başka bir silah var mıdır?

  Ayrıca emerson kamuflajları Türkiye’den nerelerden temin edebiliriz? Malum yurtdışı gümrük limiti 30 euro’ya düşürüldü. Emerson yerine multicam kamuflaj önerir misiniz?

  Yazdığınız tüm ekipmanları tedarik edebileceğimiz, veya sizlerin yönlendirmeleriyle indirim sağlayabileceğimiz mağazalar var mıdır? Bu ekipman tedariği için kimlerle iletişime geçebiliriz? Sosyal mecralardan malesef kimseyle iletişim sağlayamıyorum. Bir yazınızda herkes yardımcı olacaktır demişsiniz ama şansıma kimse yardımcı olmadı 🙂 (Ankara için sıkılmadan sorulara geç olsa bile cevap verebilecek, airsoft’a yeni başlayacak kişilere doğru ekipmanlar için yön gösterecek kişilerle iletişime geçebilmeyi çok isterim.)

  Teşekkürler,
  Saygılarımla.

 4. Turgay Bey Merhaba,

  ICS G33 Compact 6MM, ICS M4 6MM Assault Rifle, ASG CZ Scorpion Evo3A1, G&G cm16 SRL bu alternatiflerin arasında bir tercih yapmak istiyorum ancak çok kararsız kaldım. Siz tecrübelerinize göre hangisini alırdınız? Genellikle hepsi sizin beğendiğiniz silahlar incelemelerim sonrasında bu kanıya vardım.

  CQB ve Orta menzil idare edecek 2 yıl sıkıntı çıkarmadan zevk alarak oynayabileceğim orta düzey ekipmanlara yakın öneriniz nedir?

  Şimdiden teşekkür ederim.

 5. merhabalar glock 18c modelinin we ve asg marka olarak 2 farkli uretimi mevcut gozukuyor.Bu modelin tam otomatik olması ozellikle ilgimi cekti. Siz bu iki markadan hangisini tavsiye edersiniz ya da bu modeli onerir misiniz ? ve 500 lira ust sinira kadar tavsiye edebileceğiniz modeller var mıdır ?

 6. Merhabalar yurtdışından L96 getirtirsem gümrükte kalır mı kalırsam ne yapmalıyım? Bu soruyu internette uzunca bi araştırdım fakat bi sonuca ulaşamadım yardım ederseniz sevinirim.Özellikle kalırsa ne yapmalıyım sorusunun cevabına ihtiyacım var.

 7. İyi günler, ben airsoft meraklısı bir üniversite öğrencisiyim ancak bilindiği üzere bu bütçeler bir üniversite öğrencisi için fazla bu yüzden airsofta başlama fikrini ileri tarihlere atıp kendime şuanlık bi oyuncak almayı düşünüyorum.
  3 silah arasında kaldım bunlardan bir tanesi pistol iki tanesi tüfek sorularım kısaca şunlar
  1. olarak”UMAREX Walther P99 Dao Airsoft Tabanca” bu silah hem fiyatı hem boyutları olsun ilgimi çekiyor ancak tüp maaliyeti bi tüple kaç tane atarım kaç metreye atış yapabilirim bunlar beni tedirgin ediyor. Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum
  2. olarak “hatsan striker edge”, bunu set olarak satıyorlar fiyatı ucuz ama performansı nasıldır doyurur mu?
  3. olarak “hatsan mod 85”, bu scopesiyle biraz pahalıya gelcek striker edge göre ama hissedilir bi fark verir mi bilmiyorum. Sorularım şimdilik bu kadar umarım ilerde sizlere katılabilirim.

  Yanlış yere yanlış sorular yazdıysam affola,
  Şimdiden teşekkürler.
  (Not : Sorularıma cevap alamasam bile sizden ilk silahını bu işi ciddi bi airsoftcu değilde arada zaman öldürüp kafa dinlemek için alacak olan insanlara hitaben bir video bekliyorum)

 8. Merhabalar tabanca için aklımda 3 marka var ve kararsızım WE KWA ve TOKYO MARUİ görünüş ve atış gücü olarak hangi markayı tavsiye edersiniz 1500 tl ye kadar çıkabilirim

 9. Turgay bey ben de airsofta artık başlamak istiyorum bana uzun atış mesafesi olan yani menzili iyi olan, kullanımı rahat, 2000tl yi geçmeyen ,yarı otomatik bir silah önerebilir misiniz?

  • Evet 1950 tl ye bulabileceğin (pil dahil mi bu sitede bilmiyorum , sor bi ) asg scorpion 3a1 bet ama bet var 80 metre kadar menzili var bunu alıpta 0.20 gr mermiyle antremanda kullanirsan tamamda 440-450 fps gücündeki bu dmr yi oyunlarda kullanacaksan 0.28 – 0.30 gr kullan.
   ( ayrıca bu silah hafif )
   İlk seçeneğin bu : http://www.izmiravmarket.com/ASG-SCORPION-EVO-BET-AIRSOFT-TUFEK,PR-135578.html

   2. Seçeneğin yine bir dmr bu 2270 lira fakat airsoft proda onceledi bunun menzilide daha uzun olur lct g3 modeli ağır fakat performanslı bildiğin askerlerin erlerin kullandığı hk ( heckler kock ) g3 buda
   460 – 470 fps gücündeki bir silah http://www.izmiravmarket.com/LCT-G3-Piyade-Tufegi-LC3A3-Black,PR-140307.html

   3. Seçenek olarak gördüğüm Tr için 0 pazarında hiç fiyatını görmediğim a&k sr25 alırsan geliş fps si 400 – 420 fps stok modeli bulunduruyor ve modifiye ederek çok rahat 80 metreyi vurur .

   Bana sorarsan ben hem hafif olması hem uygun fiyatlı olması nedeniyle asc cz scorpion evoyu alırdım yanınada glock 17 etched edition ya da ivory alırdım ki buda izmir avmarkette de airsoftproshopta da var 690 tl 330 fps işlemeli 740 gr çok iyi bir ikili olurlar çindende ( aliexpres )
   16×50 ve birde holo
   ( eotech ) alırdım çok iyi olurdu.

 10. Merhaba “Tokyo Marui M4A1 MWS GBBR” tüfeğini çok araştırdım hatta neredeyse piyasadaki en iyi real gas blow back M4 tüfeği olduğu söyleniyor geri tepmesi müthiş gerçekçilik hissiyatını sonuna kadar veriyormuş. Fakat şarjör kapasitesi azlığı malum 30 mermi alıyor ve gaslı olmasının soğuk havalarda getirdiği dezavantajlar göz önünde bulundurursak bu tüfeği almaya değermi?

 11. Bir sorum olacak mekanik airsoft oyuncakların kolayca upgradelenebildigini biliyorum ama elektrikli ve otomatik airsoft Tüfekler upgradelenir mi

 12. Merhabalar bendede bir airsoft tutkunluğu oluştu pistol almak istiyorum ne önerirsiniz ? Birde glock18c modeli yeni başlayan icin uygunmudur ? toplulukta oynamayacağım sadece keyif icin ne önerirsiniz?

 13. Merhaba şimdi benim G&G CM16 raider airsoft tüfeğim var bir de 3 boyutlu yazıcıdan kendi pompalı airsoft tüfeğimi yapıyorum.
  bu kendi yaptığım pompalı tüfek ile bir maça(oyuna) katılma imkanım var mı?
  NOT:Yaşım 15

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here